Finał ogólnopolski turnieju o Puchar Prezesa PZPNW sobotę 17 lutego uczniowie IV klasy SP 44 MS (Klub Sportowy Wisełka Bydgoszcz Fordon) reprezentowali okręg Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11. 

Do naszej grupy trafiły takie zespoły jak Concordia Elbląg, Arka Gdynia i Wisła Kraków. W pierwszym meczu mierzyliśmy się z reprezentantem Warmińsko-Mazurskiego ZPN Concordią Elbląg.

Dzięki konsekwentnej grze w obronie i pięknej bramce Patryka Kowalskiego wygrywamy to spotkanie 1:0. W kolejnym meczu grupowym czekała na nas Arka Gdynia, która pewnie pokonała Wisłę Kraków 4:0. Był to mecz walki, który zakończył się bramkowym remisem 1:1 i wygraną naszych chłopców 5:4 po rzutach karnych. W tym samym czasie Wisła Kraków podejmowała Concordię Elbląg. Reprezentanci Małopolskiego ZPN wygrali ten mecz 3:1 i wciąż nie byliśmy pewni awansu do fazy pucharowej.

W ostatniej kolejce przyszło nam zagrać z Wisłą Kraków. My potrzebowaliśmy remisu aby znaleźć się w najlepszej ósemce Polski, natomiast Wisła Kraków musiała ten mecz wygrać.
Od samego początku nasi rywale próbowali zdobyć bramkę, jednakże to my wyprowadzamy szybki kontratak, który celnym strzałem kończy Wojtek Maciejewski. Do końca meczu już nic się nie zmieniło, wygrywamy 1:0 i meldujemy się w ćwierćfinałach wygrywając swoją grupę. Na tym etapie rozgrywek kończymy swoją przygodę ulegając 1:3 zespołowi Calisii Kalisz (jak się później okazało v-ce Mistrzowi Polski).
Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych, znaleźliśmy się w gronie ośmiu najlepszych zespołów w Polsce. Ogrom pracy przed nami, wiele rzeczy trzeba poprawić, jesteśmy dobrej myśli.


Skład zespołu: Patryk Kowalski, Wojciech Maciejewski, Szymon Pączek, Szymon Matyjasek, Maksymilian Sikora, Aleksander Okoński, Jarosław Marchewka, Mateusz Poliwodziński, Oskar Kopras, Adrian Chudziński.
Trenerzy: Kamil Tobolski, Tomasz Wysocki

Finał ogólnopolski turnieju o Puchar Prezesa PZPN Finał ogólnopolski turnieju o Puchar Prezesa PZPN Reviewed by Kamil Tobolski on lutego 19, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.