SSM Wisła Płock Cup

W miniony weekend chłopcy z IV klasy SP 44 MS (Klub Sportowy Wisełka Bydgoszcz Fordon) wybrali się do Płocka na ogólnopolski turniej piłki nożnej SSM Wisła Cup, w którym wzięło udział 16 zespołów. W sobotę zaczęliśmy od zmagań grupowych gdzie przyszło nam mierzyć się z takimi zespołami jak: SSM Wisła Płock, WAPN Młodzi Przebojem, Widok Skierniewice, AP Żyrardów, MUKS Wisełka Solec Kujawski, Bóbr Tłuszcz oraz Delta Warszawa. Po 5 zwycięstwach, remisie i porażce meldujemy się w ćwierćfinałach kończąc zmagania grupowe na drugim miejscu. Komplet wyników naszego zespołu:
KS Wisełka Bydgoszcz Fordon - Widok Skierniewice   6:3

Niedzielne zmagania w fazie pucharowej rozpoczynamy od meczu z Młodymi Orłami Nadnarwianki Pułtusk. Stosunkowo szybko strzelamy bramkę na 1:0 i kontrolujemy przebieg całego spotkania. Na kilka minut przed końcem meczu chwila nieuwagi, którą wykorzystują nasi przeciwnicy i mamy 1:1. W regulaminowym czasie gry już nic się nie zmieniło. O awansie decydowały rzuty karne, a te były emocjonalnym rollercoasterem… po 3 kolejkach przegrywamy 2:1 i o przedłużeniu naszej nadziei na półfinał decydował rzut karny Adama Webera. Bramkarz broni jego strzał, piłka odbija się od poprzeczki, lewego słupka i za plecami bramkarza toczy się po linii na drugą stronę, jeszcze jeden kontakt ze słupkiem i wpada do bramki – gramy dalej! Decydującą kolejkę zamknął pewnym strzałem Mariusz Mańkowski i jesteśmy w półfinale!

W półfinale spotykamy się ponownie z zespołem Delty Warszawa. Tym razem wygrywamy to spotkanie 2:0 i meldujemy się w finale gdzie czeka na nas Jaguar Północ Gdańsk.

Pierwsze 5 minut meczu to dominacja naszych rywali z Gdańska. Tracimy bramkę, która jednak nie podcina nam skrzydeł. Przejmujemy inicjatywę, przeprowadzamy kilka obiecujących akcji i trafiamy na 1:1. Tempo meczu spadło, oba zespoły czekały na błąd przeciwnika. 3 minuty do końca meczu i wychodzimy na prowadzenie, którego już nie oddajemy!
Szymon Pączek najlepszym strzelcem turnieju.

Zespół: Stanisław Kotlęga, Kuba Stasiak, Adam Weber, Eryk Kluczyński, Szymon Pączek, Tomek Mizikowski, Michael Ilo, Dorian Cykowiak, Wojtek Gutowski, Mariusz Mańkowski, Kamil Krawczyk
Trenerzy: Bartosz Wyżlic, Kamil Tobolski

SSM Wisła Płock Cup SSM Wisła Płock Cup Reviewed by Kamil Tobolski on marca 19, 2018 Rating: 5